ONAY TESİSAT HIZLI GÜVENLİ HİZMET ONAY TESİSAT HIZLI GÜVENLİ HİZMET
Sayfa Yükleniyor..
Lütfen Bekleyin...

Tuvalet Giderleri Neden Tıkanır?

İşler kontrolden çıkmadan Onay Tesisat'tan yardım alın!

Giderler Niye Tıkanır? Tıkanmaması İçin Ne Yapmalısınız?

Evinizde, iş yerinizde veya yaşam alanlarınızda ki tuvaletiniz mi tıkandı?

Tuvaletim neden tıkandı diye merak mı ediyorsunuz?

O zaman teknik editörümüzün sizler için özel olarak hazırladığı tamamı tecrübelere dayalı faydalı bilgileri sunmaktan gurur duyarız.

Tuvalet giderlerinin tıkanmasını 3 ana başlıkta toplayabiliriz.

1.si gider borularının yanlış malzemeden veya düşük kalite malzemelerden seçilmesi

2.si proje hataları veya doğru projenin sahada yanlış uygulanması

3.sü ise tuvalet giderlerine atılmaması gereken atıkların atılmasıdır.

 • Tuvalet Gideri Neden Tıkanır?
 • Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
 • Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
 • Banyo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet Giderlerinin Tıkanma Nedenleri?

Özetleyecek olursak;

 • Proje hataları veya tesisatçının ucuz olsun diye projeye uygun olmayan kalitede malzeme seçimleri tuvalet tıkanmalarını tetikleyebilir.
 • Montaj hataları buna sebebiyet verebilir. Yeterli eğim ile döşenmeyen gider boruları tıkanmaya çok müsaittir.
 • Gider borularında kullanılan ekipmanların özellikle dirseklerin çok dik montajı
 • Montaj bittikten sonra tuvalet içerisinde sıva, alçı, çimento vb. ürünler kullanarak yapılan tadilatlarda bilinçsiz ustaların bu tür malzemeleri tuvalet giderinden göndermeye çalışması sonucu tuvalet giderleri tıkanabilir. Bazı malzemelerin su ile temasında (örneğin çimento gibi) malzeme katılaşmaya başlar. Bunun sonucunda gider içerisinde katılaşan malzemeler gider hatlarında dar boğazlar oluşturur. Tuvalet atıkları bu dar boğazdan geçemez ve gider hatlarını tıkamaya başlar.
 • Gider borularının içerisinde şebeke suyundan bulaşan kireç vb malzemelerin zamanla tortulaşmasıyla dar boğazlar oluşması ve tuvalet atıklarının bu dar boğazlarda tıkanıklığa yol açması
 • Aslında Onay Tesisat ekibi olarak normalde tuvalet kağıtlarının tuvalet giderleri içerisinden gönderilmesine karşıyız. Ancak tuvalet kağıtlarının fizyolojik yapısı, su ile temasında gider içerisinde erimesine müsaittir. Fakat tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi tuvalet kağıtlarının da kalitesiz olanları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları tuvalet giderlerine rulo halinde gönderildiğinde tuvalet tıkanmalarına yol açmaktadır.
 • Kağıtlar, sigara izmaritleri, poşetler, oyuncaklar, vb katı cisimlerin tuvalet giderleri içerisinden gönderilmeye çalışmasıyla tuvalet giderleri tıkanabilir.

 

Belirtilen Sebeplerden Tuvaletiniz Tıkandıysa Ne Yapmalısınız?

Endişeye gerek yok. Onay Tesisat olarak evinizde pratik olarak yapabileceğiniz bazı çözümlerin bilgilerini bir sonraki makalemizde derleyip siz değerli halkımızın takdirine sunduk bile. Buradan ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Herşeyi Denedim Ama Tıkanıklık Geçmedi. Çözüm Nedir?

Merak etmeyin. Tuvalet tıkanıklarına nasıl müdahale ettiğimizi buradaki makalemizden okuyabilirsiniz. Onay Tesisat olarak en geç 1 saat içerisinde İstanbul Anadolu Yakası’ndaki tüm ilçe ve mahallelerine teknik servis hizmetimizi sağlıyoruz. İşe başladıktan en geç 30 dk içerisinde ise tuvalet tıkanıklığınızı açıyor ve tuvaletinizi tertemiz sizlere teslim ediyoruz.

Paranızı çöpe atmayın, tesisat işi ONAY taahhütüdür.

7/24 Acil Servisimiz için;

×

Merhaba!

Onay Tesisat Canlı Destek Servisine Bağlanmak için lütfen sorunuzu yazabilirsiniz. Zaman kaybetmek istemiyorsanız; 0530 238 18 34 no'lu telefondan hemen arayabilirsiniz!

× WhatsApp Canlı Destek