ONAY TESİSAT HIZLI GÜVENLİ HİZMET ONAY TESİSAT HIZLI GÜVENLİ HİZMET
Sayfa Yükleniyor..
Lütfen Bekleyin...

Üsküdar Su Kaçağı Tespiti

Onay Tesisat ile işinizi şansa bırakmayın!

Cihazla Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Onay Mekanik Tesisat 1996 yılında İstanbul Kadıköy’de (bkz. Hakkımızda) sıhhi tesisat, su tesisatı ve kalorifer tesisatı imalat ve montajı ile başladığı profesyonel iş hayatı serüveninde bugün İstanbul Anadolu Yakası’nda tesisat ilmi üzerine bir marka haline gelmenin gururu içerisindedir.

İstanbul’da 1 dükkan ile başlayan zincirin ilk halkası bugün İstanbul Anadolu Yakası tüm semt ve tüm mahallelerine en geç 1 saat içerisinde servis hizmeti verecek kapasiteye gelmiştir.

  • Su Kaçağı Nedir?
  • Su Kaçağı Neden Olur?
  • Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?
  • Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Buradaki yazımızdan Onay Tesisat olarak tesisattaki kaçakların neden olduğu ve evde kendi başınıza nasıl fark edip anlayabileceğiniz üzerine tecrübelerimizi paylaştığımız makalemizi okuyabilirsiniz.

Daha önceler değişik çözüm yöntemleri uygulanarak evler ve konutlardaki tesisatın nereden su kaçırdığını, hattın nereden delindiği tespit edilmeye çalışılıyordu. Hele ki deneyimsiz bir usta ile çalışıyorsanız evinizin her yeri delik deşik, kırık dökük olabiliyordu.

Artık geleneksel yöntemler sona erdi. Teknoloji gelişti ve kaçak tespitini noktasal olarak tespit eden cihazlar üretildi.

1- Basınçlandırma ve Test Pompası

Rothenberger marka akustik ses cihazımız ile tesisatınızdaki su kaçağını tespit edebilmek için tesisattaki su kaçağının akış hızı ve akış şiddetini, yani; ses şiddetini artırmamız gerekir.

Tesisattaki suyun akış hızı ve basıncı ne kadar artarsa kaçak bölgesindeki ses şiddeti ve su kaçak tespit cihazımızın kaçağın yerini bulma hassasiyeti de o kadar artacaktır. Su kaçağını tespit etmenin birçok yolu vardır ama en güvenilir, en pratik ve en hızlı yol tesisatta dolaşan suyu basınçlandırmak olacaktır.

Su tesisatını basınçlandırmak için kendimize tesisatınızda bir giriş noktası belirliyor, tesisatın içerisindeki havayı alıyor ve vanalar kapalı konumda iken Rothenberger marka basınçlandırma test pompamız ile tesisatınızdaki suya basınç kuvveti uyguluyoruz.

Ya Su Kaçağı Yoksa ?

Tesisatınız içerisindeki suyu basınçlandırırken cihazımız üzerindeki manometre(basınç ölçer) göstergesi pozitif yönde artmaya başlayacaktır. İşte tam bu noktada tesisatınızda bir su kaçağı olup olmadığından emin değilseniz; manometre üzerindeki gösterge size yardımcı olacaktır. Basınçlandırma işlemimizi tesisattaki suyun basıncını 2 ila 3 bar artırdıktan sonra kesiyoruz. Böylelikle tesisatın içerisindeki su basıncının, gösterge ekranında basınçlandırma işlemini sonlandırdığımız en son andaki değerde sabit kalmasını bekleriz. Eğer ki değer düşüyorsa tesisatınızda su kaçağı veya sızıntısı vardır demektir.

2-Akustik Ses Dinleme ve Su Kaçağı Tespit Etme Cihazı

Onay Tesisat olarak;
Uzmanlık alanımız tesisat kaçaklarını, işleme başladıktan dakikalar içerisinde tespit ediyor ve tesisatınızın genel durumu hakkındaki analizlerimizi tarafınıza rapor ediyoruz.
Tesisatta su kaçağı olduğu belirlendikten sonra ise noktasal olarak kaçağın yerini tespit etmek gerekir. Akustik ses cihazlarımız, tesisatta su kaçağı olan noktadan daha yüksek ses frekansı alacak ve tesisattaki kaçağın yerini, uzman teknik kadromuzun analizi ile dakikalar içerisinde size noktasal olarak tespit edip göstereceğiz.

3-Atık Su Tesisatı ve Boru İçi Görüntüleme Kameraları

Tesisattaki atık su kaçaklarını, tıkanmış olan pis su tesisatı veya sıhhi tesisat borularını, atık su tesisatının genel görünümünü vb birçok durumu naklen izleyip analiz edebilmek, pis su tesisat boruları veya kanalları içerisinde gezinmek için yine Rothenberger marka kanal kamerası ile sektöre hizmet vermekteyiz.

Aslında bu kameralar sektörde çok da yeni sayılmaz. İsmine ‘’endoskop ‘’ veya ‘’endoskopi kamera’’ da denilen fiber optik kabloları, hafif kaplamaları ve yüksek çözünürlüğü bulunan cihazlarımız, tıpkı insan vücudunun içerisini gösterir gibi tesisatınızın içerisini göstermektedir. Üstün teknoloji bunun gibi cihazlarımız ve tesisat alanındaki uzmanlığımız sayesinde kazan sektörü da dahil olmak üzere mekanik tesisat alanında öteden beri boru içleri, tesisat kanalları içerisi, yerin altındaki tesisatlar, duvar arkası tesisatlar vb birçok hatta profesyonel tespit ve onarım uygulamalarımız mevcut.

Bu cihazlar sayesinde evinizin, yaşam alanınızın veya işletmenizin hangi noktasında hangi sorunlar mevcut bir bir analiz ediyor; kırmadan, dökmeden noktasal olarak tespit edip bakımını, onarımını veya tamirini gerçekleştiriyoruz.

4-Termal Görüntüleme Kameraları

Isıl değerlere sahip akışkanların içerisinden geçtiği tesisatların haritasını normal kameralar ile tespit etmek mümkün değildir. Rothenberger marka termal görüntüleme kameralarımız ile kalorifer ve doğal gaz tesisatını, sıcak su tesisatını, basınçlı buhar tesisatlarını ve içerisinden sıcak akışkan geçen tüm tesisatların duvar arkasından veya zemin üstünden tespitini yapabilir yine akustik ses cihazlarımız ile kaçakları elimizle koymuş gibi bulabiliriz.

Kırıp Dökmeden Nasıl Onarıyoruz?

Buradaki yazımızdan Onay Tesisat olarak tesisattaki kaçakların tadilatları uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Nokta Tespit Su Kaçağı

Onay Tesisat olarak aşağıdaki hususlarda siz değerli halkımızı uyarmayı görev olarak üstlendik.

Son zamanlarda yaygın olarak gördüğümüz bir durum mevcut tesisat sektöründe. 2.el veya düşük kalite cihazlar satın alıp internete ilan vererek piyasaya giriş yapan bir takım girişimciler türemeye başladı.

1.si eviniz sizin mahreminiz. Onay Tesisat olarak bugünlere gelebildi isek güler yüzlü, ahlaklı ve mahremiyete sonsuz saygı ilkelerimizin bizlere müşteri memnuniyeti olarak geri dönmesi sayesindedir.

2.si işimizi yıllardır severek yapıyoruz. Bizleri yakın çevrenizdeki referanslarımıza sorabilirsiniz. Bugüne kadar hiçbir işimizi yarım bırakmadık. Verdiğimiz sözler kurumsal ahlakımızdır.

3.sü tesisat işi tecrübe gerektirir. Bizler çok küçük yaşlardan beri (1996’dan beri) bu piyasanın içerisinde çekirdekten yetişmeyiz. Evlere, işletmelere ve konutlara su tesisatı, sıhhi tesisat ve kalorifer tesisatı gibi mekanik tesisat projelerini; proje hesaplarından-imalata, imalattan-montaja kadar anahtar teslim hizmetler verdiğimiz gibi kazan sanayiisi ve buhar teknolojileri üzerine de çalışmalarımız mevcuttur.

Bugünkü teknolojiler olmadan da bu işi yapıyorduk şimdi teknolojik cihazlarımız ile de profesyonel olarak bu işi yapıyoruz. Evinizdeki tesisatı amatör bir tesisat grubuna emanet ederseniz ya sorununuzu çözemezsiniz ya da çözülmesi için gerekli tadilattan çok daha büyüğüne ve masraflısına maruz kalırsınız.

Paranızı çöpe atmayın, tesisat işi ONAY taahhütüdür.

7/24 Acil Servisimiz için;

×

Merhaba!

Onay Tesisat Canlı Destek Servisine Bağlanmak için lütfen sorunuzu yazabilirsiniz. Zaman kaybetmek istemiyorsanız; 0530 238 18 34 no'lu telefondan hemen arayabilirsiniz!

× WhatsApp Canlı Destek